Kurumsal Sayfalar / Hakkında

İsmail CESUR | CSR Elektronik Yönetim Kurulu Başkanı.


16 Aralık 1968’de Kastamonu’da doğan İsmail Cesur, 1979 senesinde ailesi ile birlikte İstanbul’a yerleşti. Orta ve Lise öğrenimini Nişanca Lisesinde tamamladıktan sonra Uludağ Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünde yüksek öğrenimine başlayan Cesur, maddi imkansızlıklarından ötürü son sınıfta Üniversiteyi bırakmak zorunda kaldı ve 1986 yılında CSR Elektronik firmasını kurmak suretiyle iş hayatına atıldı.
T.C. Cumhurbaşkanlığı ve T.C. Başbakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Savunma ve Adalet Bakanlıkları başta olmak üzere tüm Bakanlıklarımıza halihazırda gururla hizmet veren CSR Elektronik, Emniyet ve Jandarma Teşkilatlarımızın araç donanım teknolojileri üzerine Türkiye’de ilk yerli LED tepe lambası, siren ve ikaz sistemleri üretimini gerçekleştirmiş ve bu ürünlerini Dünyaya ihraç eden bir kuruluştur.
Siyasi hayatı yine 1986 senesinde Refah Partisi’ne katılması ile başlayan Cesur, İstanbul Fatih, Eyüp ve Bayrampaşa ilçe teşkilatlarında etkin çalışmalarda bulunmuştur. Cesur aynı zamanda Kanal 7 ve Marmara FM yayın organlarının teknik alt yapı kurucusudur. 1998 senesinde partinin kapatılması ve müteakiben yaşadığı sağlık problemlerinden ötürü faal Siyasi hayatına ara vermiştir. 
Günümüze kadar birçok Yerli ve Yabancı platformda güvenlik teknolojileri panellerine eğitimci olarak katılan İsmail Cesur, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Milli Radar Sistemi ve Elektrikli Yerli Otomobil projeleri üzerine çalışmalarına devam etmektedir.
Güvenlik sektöründe elektronik teknolojileri üzerine başarıyla sonuçlandırdığı AR-GE çalışmalarını Türk Polis ve Jandarma Teşkilatlarının modernizasyonu için adayan Cesur, iş hayatında 30. Yılına girmenin onurunu yaşarken, bu başarısını Siyasi geçmişinde edindiği bilgi ve birikimi ile birleştirmiştir.
İsmail Cesur evli ve üç çocuk babasıdır.

İsmail CESUR